Často kladené otázky

Obecné dotazy ke všem 3 akcím

Potkáme se na akcích face to face?

IS Prvákoviny a Zkouškoviny budou online ve formě webináře. Prvákoviny – hlavní akci, plánujeme po dvou letech v onlinu opět fyzicky. Vše nicméně záleží na epidemiologické situaci a platných nařízeních.

Jak se připojím na online program?

Akce se konají přes platformu MS Teams. Pro připojení k programu stačí kliknout na odkaz, který ti pošleme v e-mailu několik dní před konáním akce, a zvolit možnost „spustit aplikaci MS Teams“, kterou je vhodné předem nainstalovat – vše budeš fungovat lépe a navíc tuto aplikaci stejně budeš potřebovat pro výuku.

Pokud aplikaci MS Teams nainstalovanou nemáš, po kliknutí na odkaz v e-mailu zvol možnost „Pokračovat v tomto prohlížeči“. Pozor, v tomto případě bude před samotným připojením vyplnit své jméno.

Vyplň celé své jméno, budeme kontrolovat seznam přihlášených a nikoho s přezdívkou nemůžeme do schůzky vpustit.

IS Prvákoviny

Pro koho je akce určená?

Pro všechny prváky, kteří se chtějí předem seznámit s Informačním systémem Masarykovy univerzity a být tak skvěle připraveni na registraci a zápis předmětů do svého prvního semestru.

Je akce interaktivní?

Na začátku ti lektor ukáže, jak na registraci a zápis předmětů. Následně budeš mít možnost probrat s lektorem případné nejasnosti a zeptat se na vše, co tě o Prvákovinách či Informačním systému zajímá.

Jak dlouho akce trvá?

Akce je naplánována na 60 minut, ale záleží na charakteru a množství vašich dotazů.

Jaká je kapacita?

Kapacita je jen 250 studentů pro jednu fakultu. Proto raději přihlášku neoddaluj.

Jak se lze z akce odhlásit?

Pokud víš předem, že se akce nemůžeš zúčastnit, klikni na speciální odkaz, který najdeš v e-mailu s potvrzením registrace k IS Prvákovinám. Odhlas se včas a umožni účast někomu jinému. 

Prvákoviny

Co dělat, když ještě nemám UČO?

Vyčkej na zápis na své fakultě, kde jej společně s tvými spolužáky dostaneš, pak se hned můžeš přihlásit.

Termín, který chci, je plný. Co s tím?

Můžeš se přihlásit jako náhradník, nicméně ti nedokážeme garantovat, že se nějaké místo uvolní. Doporučujeme proto vybrat jiný volný termín.

Registrovaný termín Prvákovin se mi nakonec nehodí, jak ho můžu změnit?

Pokud je přihlašování ještě otevřené, registraci můžeš snadno zrušit. Z termínu se odhlásíš prostřednictvím odkazu v e-mailu, který ti přišel po registraci. Následně se můžeš přihlásit na jiný termín, pokud je ještě místo. Registraci je možné zrušit nejpozději 8 pracovních dnů před konáním akce. Pokud narazíš na nějaký problém, napiš nám na prvakoviny@kariera.muni.cz.

Kdy mi přijdou konkrétnější informace o mém termínu?

Informační e-mail posíláme nejpozději 5 dnů před akcí. Informace ale můžeš najít i na našem webu nebo facebooku.

Nepřišel mi žádný e-mail s informacemi o Prvákovinách. Co mám dělat?

Informační e-mail posíláme nejpozději 5 dnů před akcí. Někdy se stane, že e-mail přistane ve spamu, proto jej pro jistotu taky zkontroluj. Pokud stále nic nepřišlo, obrať se na e-mail prvakoviny@kariera.muni.cz. Nenechávej řešení na poslední chvíli!

Zkouškoviny

Pro koho je akce určená?

Webinář je pro všechny prváky, kteří chtějí vědět, jak se připravit na své první zkouškové období – jak jej zvládnout úspěšně a bez stresu.

Jaká je kapacita?

Kapacita je jen 300 studentů z celé univerzity. Proto raději přihlášku neoddaluj.

Jak dlouho akce trvá?

Webinář bude trvat 2 hodiny. Lektorka ti představí různé způsoby, jak pohlížet na time management před zkouškovým a akci doplní o interaktivní prvky jako např. online hlasování, které způsoby vám nejvíce vyhovují.

Je akce interaktivní?

Webinářem tě bude provázet lektorka, která ti předá tipy a dopřeje dostatek prostoru pro interaktivní aktivity.

Jak se k webináři připojím?

Webinář se koná přes platformu MS Teams, kterou máte k dispozici zdarma.

Pro připojení k programu stačí kliknout na odkaz, který vám pošleme v e-mailu před konáním akce, a zvolit možnost „spustit aplikaci MS Teams“. Aplikaci doporučujeme předem nainstalovat do počítače. Do MS Teams se přihlásíte pomocí UČO@muni.cz a primárního hesla. 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info