Prvákoviny

srpen–⁠září 2021

30.–31. 8. | 2.–3. 9. | 6.–7. 9. | 9.–10. 9. 2021

Poznej své spolužáky, fakultu i Brno ještě před nástupem na MUNI a měj v prvním semestru náskok. Pomůžeme ti začít.

Program a registrace

Na Prvákovinách poznáš spolužáky, fakultu i Brno 

Kde se seznámím se spolužáky a staršími studenty? Co mě čeká v prvním semestru? Kde seženu tipy, jak zvládnout prvák? Máš hlavu plnou otázek? Všechno zjistíš na Prvákovinách – dvoudenní seznamovací akci pro prváky!

Letošní program proběhne kompletně online, i tak si ale užiješ spoustu zábavy a získáš ty nejdůležitější informace pro své první kroky na MUNI. Přihlas se na Prvákoviny a poznej, jak prvák přežít, ale taky si ho užít!

Co všechno na Prvákovinách zažiješ?

  • Poznáš své starší spolužáky
  • Dozvíš se, jak to chodí na MUNI a tvé fakultě
  • Dostaneš cenné tipy, jak přežít prvák
  • Zorientuješ se v Informačním systému (IS)
  • Pochopíš pravidla vysokoškolského života
  • Uděláš si přehled v univerzitních spolcích
  • Získáš tipy, jak poznat a ochutnat Brno 
  • Zažiješ spoustu zábavy a skvělý program 

Program Prvákovin a registrace

Registrace Prvákovin je otevřena od 14. 6. 2021.
Podívej se na program Prvákovin na své fakultě. 

Často se nás ptáte

Co dělat, když ještě nemám UČO?

Vyčkej na zápis na své fakultě, kde jej společně s tvými spolužáky dostaneš, pak se hned můžeš přihlásit.

Je akce placená?

Dvoudenní akce Prvákoviny je placená a stojí 290 Kč. Věříme totiž, že úsilí našich lektorů (tvých starších spolužáků) si zaslouží finanční ocenění za jejich čas, sdílení zkušeností a perfektní přípravu.

Termín, který chci, je plný. Co s tím?

Můžeš se přihlásit jako náhradník, nicméně ti nedokážeme garantovat, že se nějaké místo uvolní. Doporučujeme proto vybrat jiný volný termín.

Nepřišel mi e-mail o potvrzení platby, jak mám postupovat?

Stav platby za tvou objednávku si můžeš zkontrolovat přes odkaz z e-mailu, který ti byl doručen hned po vytvoření registrace na Prvákoviny. Po připsání platby na náš účet ti posíláme také e-mail s potvrzením a fakturou. Pokud ti potvrzení o platbě nepřišlo, pak se obrať na hlavní koordinátorku na e-mailu prvakoviny@kariera.muni.cz.

Registrovaný termín Prvákovin se mi nakonec nehodí, jak ho můžu změnit?

Pokud jsi zatím neprovedl/a platbu, registraci můžeš snadno zrušit. Z termínu se odhlásíš prostřednictvím odkazu v e-mailu, který ti přišel po registraci. Následně se můžeš přihlásit na jiný termín, pokud je ještě místo.

  • Registraci je možné zrušit nejpozději 6 dnů před konáním akce.
  • Pokud platba neproběhne do 6 dnů od registrace, bude tvoje objednávka automaticky stornována a místo se uvolní dalším zájemcům.

Pokud máš již zaplaceno, vytvoř si registraci na jiný termín a proveď i objednávku v obchodním centru. Zvol platbu kartou nebo platbu převodem na účet, ale objednávku znovu neplať. Napiš nám na e-mail prvakoviny@kariera.muni.cz a my peníze mezi objednávkami převedeme a z původního termínu tě odhlásíme.

Kdy mi přijdou konkrétnější informace o mém termínu?

Informační e-mail posíláme nejpozději 3 dny před akcí. Informace ale můžeš najít i na našem webu nebo facebooku.

Nepřišel mi žádný e-mail s informacemi o Prvákovinách. Co mám dělat?

Informační e-mail posíláme nejpozději 3 dny před akcí. Někdy se stane, že e-mail přistane ve spamu, proto jej pro jistotu taky zkontroluj. Pokud stále nic nepřišlo, obrať se na e-mail prvakoviny@kariera.muni.cz. Nenechávej řešení na poslední chvíli.

Jak se připojím k programu v den konání?

Pro připojení k programu stačí kliknout na odkaz, který ti pošleme v e-mailu a zvolit možnost „spustit aplikaci MS Teams“, kterou je však vhodné předem nainstalovat – vše budeš fungovat lépe a navíc tuto aplikaci stejně budeš potřebovat pro výuku.

Aplikaci MS Teams je vhodné si alespoň dva dny předem stáhnout (někdy je pro správné spuštění aplikace nutné restartovat počítač) a přihlásit se do ní pomocí IS mailu (UČO@mail.muni.cz), abyste i v aplikaci MS Teams byli autentizovaní jako studenti MUNI. Aplikaci si stáhneš zdarma zde: https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-teams/download-app.

Dále potřebuješ stabilní připojení k internetu a výhodou je mít kameru a mikrofon, které využiješ při seznamovacích hrách, kvízech a debatě s lektory. Není to ale podmínkou.

Partneři Prvákovin

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info